4Η ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Την Δευτέρα στις 2 Οκτωβρίου 2017 πραγματοποιήθηκε η 4η πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού στο σχολείο μας. Την οργάνωση και την επιμέλεια της εκδήλωσης είχε ο Δ/ντης Ε.Φ.Α. Τυφλίδης Αναστάσιος. Η ημέρα περιελάμβανε προβολή βίντεο για όλους τους μαθητές με θέμα την ιστορία των νεώτερων Ολυμπιακών Αγώνων. Επίσης οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να δουν και να πάρουν στα χέρια τους αυθεντικές δάδες της φλόγας των ολυμπιακών αγώνων της Αθήνας 2004 και της Μόσχας 1980 από την οικογενειακή συλλογή του Δ/ντη.

Στη συνέχεια σε συνεργασία με το σύλλογο παραδοσιακών χορών Κύκλος Ερατεινός, οι μαθητές του σχολείου διδάχθηκαν από το χοροδιδάσκαλο Κελεπούρη Αντώνη Ελληνικούς παραδοσιακούς χορούς κλείνοντας έτσι και την 4η πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού για το σχολ. έτος 2017-18.